Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

V pořádku
Další informace

Kontaktní formulář

Prosíme o vyplnění všech polí pro úspěšné odeslání formuláře, děkujeme za pochopení.

Facebook kurzy-etikety.cz

Darujte kurz etikety

Chcete darovat originální dárek?

Zobrazit celéVstupte

Linked-In Jan Holata

Instagram Kurzy-Etikety

Nahoru

Telefon Kurzy-Etikety

O nás

Propagátor etikety

Jmenuji se Jan Holata. Pracuji jako průvodce světem etikety. Pořádání kurzů společenského chování se profesionálně věnuji od roku 2009. Patřím k těm šťastným lidem, kterým se jejich životní záliba stala zároveň povoláním. O to více se v tomto ohledu cítím svobodnější.

Otec

Kromě etikety miluji svoji rodinu. Jsem otcem dvou školou povinných děti. Jako každý rodič chci být pro své děti dobrým příkladem. Snažím se jim denně zábavnou formou předávat tu něco z etiky, tu něco z etikety, jednou jako zásadový tatínek, podruhé jako starší kamarád. Od malička je vedeme ke slušnému chování, dobrým mravům, etiketě stolování, taktu, respektu a úctě k druhým lidem. Nenuceně, přirozeně. Zda se to daří musí posoudit ti, kteří s našimi dětmi přicházejí do kontaktu.

Studia

Vystudoval jsem hotelovou školu v krásném lázeňském městě středních Čech, v Poděbradech. Již v prvním ročníku jsem při škole začal pravidelně pracovat na Pražském hradě. Zde jsem více vnímal vybrané způsoby chování u slavnostní tabule a celkové vystupování lidí, kteří se pohybovali v diplomacii, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí. Tato skutečnost mě pouze utvrdila v touze pokračovat a rozšiřovat si znalosti ve společenské etiketě.  Po skončení studií jsem přijmul nabídku dále pracovat pro společnost, která zajišťovala veškeré státní návštěvy na Pražském hradě a dalších reprezentačních prostorách ČR. 

Zahraničí

Po několika málo letech mé ambice pokračovaly směrem do zahraničí, přesněji do 3 hvězdičkové Residenz Heinz Winkler, jedné z nejprestižnějších residencí v Německu. Tato etapa profesního života byla obohacující nejen z pohledu Fine dining table etiquette, tedy etikety stolování, ale samozřejmě i po stránce jazykové, kde jsem si více osvojil a prohloubil znalosti v německém jazyce. A když jsem již u cizích řečí, pouze doplním, že angličtinu jsem studoval na jazykové škole Clapham Common v Londýně. 

Založení společnosti

Po návratu ze zahraničí jsem založil společnost Kurzy-etikety.cz, která napomáhá s osvojením pravidel společenského chování v osobním i pracovním životě, poradí při výběru vhodného dress codu na danou kulturně-společenskou událost, vybrousí znalosti v oblasti etikety stolování, jednoduše řečeno, udělá z žen dámy s noblesou a z mužů dokonalé gentlemany. 

Těším se na shledání s Vámi.

Klientům často říkám:

„Znalost a orientace v pravidlech společenského chování je velmi dobrým začátkem, avšak etiketu musíme vnímat jako každodenní součást našich životů. Čím dříve začneme, tím lépe se ve společnosti budeme cítit. Nenuceně, přirozeně. Používání těchto nepsaných pravidel a hlavně jejich dodržování vůči našemu okolí je ukázkou dobrých mravů a společenské vyspělosti každého jedince.“

Více pracovních referencí týkajících se světa etikety naleznete v sekci REFERENCE.

ReferenceVstupte